• rejsy na statku
  • o nas
  • współpraca z kruzy.pl
  • regulamin
  • kontakt z kruzy.pl

MSC Cruises

MSC Cruises powstała w 1987 roku i jest największą, prywatną włoską linią rejsową. Flota MSC jest dumna ze swojego włoskiego dziedzictwa, a jednym z jej haseł jest podróżowanie w stylu "la dolce vita". To co wyróżnia statki linii to przede wszystkim innowacyjne wzornictwo oraz wyjątkowa obsługa, która zapewnia najwyższe standardy gościnności. Całość dopełnia wyrafinowana kuchnia, która już na statku zabierze swoich gości do najbardziej egzotycznych miejsc.

STATKI:

Armonia, Fantasia, Lirica, Magnifica, Melody, Musica, Opera, Orchestra, Poesia, Sinfonia, Splendida

Costa Cruises

Działająca na rynku już od ponad 60-lat Costa Cruises jest obecnie linią żeglugową nr 1 w Europie. Flota Costy to aż 12 statków wycieczkowych, które łączą w sobie włoski styl z nowoczesną technologią. Na pokładach i ścianach jej statków ułożony jest włoski marmur. W restauracjach królują oczywiście włoskie potrawy, organizowane są lekcje włoskiego, a na scenie występują włoscy artyści. Jest to również jedna z nielicznych linii wprowadzająca niemalże co roku do serwisu nowy statek.

STATKI:

Allegra, Atlantica, Classica, Concordia, Deliziosa, Favolosa, Fortuna, Luminosa, Magica, Marina, Mediterranea, Pacifica, Romantica, Serena

Carnival Cruises

Linia Carnival Cruise Lines rozpoczęła działalność w 1972 roku. Znana jest z wprowadzania niezwykłych innowacji na pokładach swoich statków oraz słynnej idei "Fun Ships", która zmieniła rynek cruisingu. Celem jej było pozbawienie rejsów snobistycznego myślenia i obalenie przekonania, że jest to forma wypoczynku tylko dla elity. Rejsy stały się rozrywką dostępną dla wszystkich, szczególnie dla przedstawicieli amerykańskiej klasy średniej. Produkt skierowano do ogromnej grupy tych, którzy o rejsach mogli wcześniej tylko marzyć.

STATKI:

Breeze, Ecstasy, Conquest, Legend, Destiny, Dream, Elation, Fantasy, Freedom, Imagination, Fascination, Glory, Inspiration, Liberty, Pride, Splendour, Sunshine, Miracle, Magic, Sensation, Triumph, Paradise, Valor, Victory

Princess Cruises

Princess Cruises to amerykańsko-brytyjska linia wycieczkowa z siedzibą w Santa Clarita w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych. Linia rozpoczęła swoją działalność w 1965 roku, a stała się sławna dzięki amerykańskiemu serialowi telewizyjnemu "Statek miłości", którego akcja rozgrywała się na dwóch statkach należących do linii. Princess Cruises wciąż jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych linii na świecie, a ciepła atmosfera panująca na pokładach statków tej linii sprawia, że Princess Cruises ma liczną rzeszę oddanych Klientów.

STATKI:

Star, Ocean, Dawn, Grand, Sea, Diamond, Pacific, Sapphire, Island, Caribbean, Golden, Crown, Emerald, Coral, Sun, Ruby, Royal

Pullmantur Cruises

Pullmantur jest pierwszą hiszpańską linią oferującą rejsy wycieczkowe. Swoją działalność rozpoczęła w 2000 roku, czarterując statek SeaWind od linii Premier Cruises. Długo zastanawiano się czy go odkupić, ale ostatecznie zdecydowano się na statek Oceanic, który był w dużo lepszym stanie (obecnie odsprzedany). W 2006 roku linia została kupiona przez Royal Caribbean Cruises, aczkolwiek zachowała swą markę, a do jej floty dołączyły starsze statki Royal Caribbean Cruises i Celebrity Cruises.

STATKI:

Empress, Zenith, Horizon, Sovereign, Monarch

Louis Cruises

Linia Louis Cruises jest częścią istniejącej od 1935 r. Louis Public Company, jednej z czołowych europejskich spółek zajmujących się hotelarstwem oraz cruisingiem. Rozpoczęła działalność w latach 80 tych od krótkich rejsów z Limassol (Cypr) po wschodniej części Morza Śródziemnego (trasa, która nadal jest w sprzedaży). Na przestrzeni lat firma rozwijała się i zwiększała listę oferowanych rejsów. Dzisiejsza flota to 11 statków, a porty wypłynięcia to, oprócz Limassol: Pireus, Genua, Marsylia.

STATKI:

Aquamarine, Coral, Cristal, Majesty, Olympia, Orient Queen, The Aegean Pearl