3 ciekawe pomysły na wycieczki z Krakowa

Kraków i jego okolice to niezwykle atrakcyjne turystycznie miejsce, które pozwala spędzić wolny czas na wiele sposób. Oprócz ciekawych zabytków i atrakcji w mieście okolica ta odznacza się bliskością wielu fascynujących miejsc, takich jak choćby liczne pasma górskie i znane miejscowości z historycznymi miejscami. Jeśli jednak chodzi o wycieczki z Krakowa, to szczególną popularnością cieszy się zwiedzanie Wieliczki i wycieczka do Oświęcimia w celu zwiedzenia Auschwitz. Są to najczęściej wybierane jednodniowe wycieczki przez turystów zagranicznych i lokalnych. 

Auschwitz – wycieczka z Krakowa do Oświęcimia

Najczęściej wybierana przez zagranicznych turystów jest wycieczka do Oświęcimia. W końcu to tam znajduje się muzeum Auschwitz-Birkenau, tak istotne dla nowożytnej historii Europy. To tam zginęło ponad 1,5 miliona ofiar zamordowanych podczas II wojny światowej.

Wycieczka z Krakowa do Oświęcimia wraz z powrotem to zwykle około 7-godzinny wyjazd. Wyjazd odbywa się z danego przez organizatora miejsca, po czym następuje przejazd na teren muzeum i zwiedzanie z przewodnikiem. Sama wycieczka po Auschwitz to około 3 godzin zwiedzania (w tym zawierają się obie części muzeum). Powrót następuje w to samo miejsce, w którym była zbiórka. Cała wycieczka z Krakowa do Oświęcimia to świetny sposób na przybliżenie sobie historii Europy, w tym największego konfliktu zbrojnego w historii ludzkości. 

Zwiedzanie Wieliczki – wycieczka do kopalni soli

Zwiedzanie Wieliczki to możliwość poznania ponad 700-letniej tradycji wydobycia soli. Kopalnia ta to liczne skalne i kamienne komnaty, z których część zachwyca swoim przepychem. Na szczególną uwagę zasługuje kaplica Św. Kingi, która znajduje się na głębokości 101 metrów pod ziemią. Samo wnętrze ma długość 54, szerokość 18 i wysokość 12 metrów. Zwiedzanie Wieliczki to około 800 schodów do pokonania, więc z całą pewnością będzie to wyczerpująca i satysfakcjonująca wycieczka. Jest ona przy tym krótsza niż wycieczka do Oświęcimia z Krakowa, ponieważ całość zajmuje koło 4-5 godzin. Samo zwiedzanie Wieliczki to 2 lub 2,5 godziny. Popularność tego miejsca ściąga turystów z całej Europy!

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem

By zobaczyć ciekawe miejsca, wcale jednak nie trzeba wyjeżdżać z miasta. Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem to bowiem dziesiątki jak nie setki ciekawych miejsc, historii i muzeów. Dlatego też opcja ta jest bardzo popularna wśród osób przylatujących do Krakowa lub będących przejazdem. Profesjonalne zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem to możliwość nie tylko odwiedzenia najbardziej wartościowych zabytków, ale także poznania historii, których ze świecą szukać w przewodnikach lub internecie. Dodatkowo konkretny plan zwiedzania pozwala odwiedzić wiele miejsc w krótkim czasie bez martwienia się o bilety, transport i wynajmowanie przewodnika. Jeżeli dobrze zorganizujemy czas, to zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem nie powinno zająć więcej niż połowy dnia. To pozwoli na własną rękę podjąć próbę odwiedzenia interesujących nas miejsc. Wszystko to w ciągu jednej doby, dzięki czemu być może nawet nie będzie konieczności rezerwacji noclegu.