Łazienka w hotelu- jaka powinna być?

Wystrój hotelowej łazienki jest tak samo istotny jak wystrój wynajmowanego pokoju. Obecnie, zanim dokonamy rezerwacji w danym miejscu, mamy możliwość dokładnego obejrzenia zdjęć z danego obiektu i oszacowanie, czy taki standard i oferowana stylistyka nam odpowiadają. A ponieważ coraz częściej chcemy nocować w ładnych miejscach, w których będzie nam wygodnie i przyjemnie, ten standard faktycznie ma ogromne znaczenie.

 

Jaka ceramika do łazienki? Istnieje bardzo wiele możliwości

 

Projektując hotelową łazienkę warto wybierać jasną i elegancką kolorystykę, która dodatkowo sprawi, że wnętrze będzie znacznie bardziej przestronne i lepiej doświetlone. Trzeba też postawić na wysokiej jakości wyposażenie, które nie będzie zbyt często ulegało awariom, a jednocześnie będzie posiadało nowoczesną stylistykę- takie jest chociażby wyposażenie Novellini.

 

Same płytki wielkoformatowe do hotelu mogą odpowiadać swoją stylistyką bieżącym trendom. Bardzo modne są obecnie płytki drewnopodobne o dużym formacie, które można układać zarówno w charakterze płytek podłogowych jak i ściennych. Pamiętajmy, że drewno zawsze sprawia, że wnętrze staje się przytulne, cieplejsze i bardziej przystępne. Dodatkowo, płytki drewnopodobne można zakupić w różnych odcieniach drewna jako imitację sosny, orzecha czy nawet dębu.

 

Innym, ciekawym pomysłem aranżacyjnym są płytki imitujące skały oraz różnego rodzaju minerały. A więc granit czy też marmur o niesamowitej strukturze. Kolejnym ciekawym pomysłem są płytki będące imitacją surowego betonu. Są one utrzymane w eleganckiej, stonowanej, szarej kolorystyce. Są jednocześnie eleganckie, surowe, minimalistyczne, nowoczesne i bardzo modne- doskonale będą się łączyć z bielą armatury oraz z metalowymi elementami oświetlenia takiej łazienki. Oprócz płytek bazowych, do stylizacji łazienki zawsze można dobrać pojedyncze płytki dekoracyjne. Sprawiają one, że każda stylizacja staje się niebanalna i po prostu ciekawsza, przy czym trzeba się zastanowić, jak takie płytki odpowiednio wyeksponować, aby faktycznie stanowiły niebanalny motyw ozdobny. Jak widać, dostępne możliwości są ogromne, trzeba tylko mieć pomysł i projekt, aby taka łazienka naprawdę zachwycała wystrojem oraz funkcjonalnością.