Gdzie podróżować statkiem?

podróże statkiem

Wakacje, podczas których będziemy mogli podróżować statkiem dla wielu stanowią prawdziwą kwintesencję urlopu. Woda, słońce i wiatr we włosach, a także możliwość docierania do nowych, nieznanych dotąd miejsc to scena niczym z jakiegoś dobrego filmu. Rejsy wycieczkowe stanowią więc dla wielu z nas życiową przygodę, której nie sposób zapomnieć. Jeśli więc już wiemy, że chcielibyśmy wyruszyć tego lata właśnie w taką podróż, jaką wycieczkę wybrać, aby faktycznie stała się spełnieniem naszym wakacyjnych marzeń? Niektórych zadowoli nawet krótka wycieczka na Mazury, gdzie można pożeglować i spędzić czas w pięknym otoczeniu przyrody. Inni będą woleli bardziej egzotyczne i odległe miejsca i będą oczekiwać przeżyć, które na długo zapadną im w pamięć.

Niesamowite podróże statkiem po Amazonce

Brzmi wystarczająco egzotycznie? To bardzo odległa podróż, która zakłada wyjazd do Brazylii i wzięcie udziału w rejsie, który standardowo trwa do około tygodnia czasu. Płynąc Amazonką możemy rozkoszować się nie tylko samym faktem korzystania z tej niezwykłej, znanej na całym świecie rzeki, ale i mamy szansę na poznanie tutejszego klimatu, fauny oraz flory. Dżungla już sama w sobie stanowi egzotykę, do której Europejczycy zazwyczaj nie są przystosowani, co stanowi jednocześnie także ogromne wyzwanie. Po drodze można napotkać na szereg osad, tym samym można podejrzeć życie, jakie toczy się na tych właśnie terenach. Jest to wyprawa dla prawdziwych poszukiwaczy przygód, którzy nie boją się tropików i którzy chcą przeżyć coś w rodzaju pierwotnej wyprawy do dziewiczych terenów. Z pewnością jest to przygoda z kategorii tych, których się nie zapomina.

A może wizyta w Skandynawii? Taki rejs również jest niesamowitym przeżyciem!

Kolejną, niesamowitą przygodą jest zdecydowanie się na rejs promem o nazwie Hurtigruten. Jest to trasa prowadząca przez wybrzeże z malowniczymi fiordami, miasteczkami, zabytkowymi klasztorami oraz tutejszą przyrodą. To szansa żeby zobaczyć Skandynawię w pigułce i móc się nią w pełni rozkoszować. Podczas rejsu można zwiedzić aż 34 różne porty. W każdym można zobaczyć coś innego, a cała podróż razem może dać nam pełen obraz skandynawskiego stylu życia.

Możliwość poznania Azji wyruszając z Hongkongu

Jedną z możliwości wyruszenia w podróż życia jest rejs statkiem, a właściwie promem o nazwie Star Ferry. Prom ten stał się niejako kultowy, gdyż pozwala obejrzeć sporą część malowniczych, azjatyckich krajobrazów. Interesujący jest już sam fakt, że portem startowym jest port Wiktoria, który znajduje się w Hongkongu. Na drodze promu znajduje się wiele pięknych przystanków, które pozwalają na podziwianie azjatyckich klimatów zarówno za dnia jak i wieczorową porą.

Pamiętajmy o tym, że wyruszając do bardzo odległych zakątków, wcześniej musimy zaopatrzyć się w paszport, a przy wjeździe do niektórych krajów dodatkowo potrzebne mogą być nam także inne dokumenty, takie jak chociażby wiza. Czasem trzeba też będzie przejść wymagane szczepienia i dostosować się do wymagań, jakie zostaną nam postawione podczas samej podróży.